XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018 r.
Światowy Dzień Ubogich

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Wspierajmy ubogich w swoich środowiskach rodzinnych i sąsiedzkich. Nie marnujmy jedzenia, odzieży i innych rzeczy, które można przekazywać ubogim i potrzebującym. Złożona dzisiaj ofiara 5 zł za chlebek miłosierdzia będzie darem składanym ubogim, których wspieramy modlitwą i ofiarą. O godz. 13.00 pogrzeb śp. Czesława Działo z Czermina a o 14.30 śp. Cecylii Bugaj z Szafranowa.
• W piątek wspomnienie św. Klemensa P.M. a w niedzielę św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy. W piątek o 16.30 różaniec i msza św. w intencji Róży św. Klemensa, którą prowadzi p. Czesław Płatek a w niedzielę o 15.30 różaniec i msza św. w intencji Róży św. Katarzyny, którą prowadzi p. Józefa Żarów. Po mszy św. spotkanie Róży na plebani. Serdecznie zapraszamy.
• W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w naszej Parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Klemensa P.M. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kaznodzieją odpustu będzie O. Waldemar Mierzyński ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów, który pracuje w Orsku na południu Uralu i zwraca się z prośbą o ofiary złożone do puszek na prowadzone tam dzieło misyjne. Skorzystajmy ze spowiedzi św. przed Odpustem w czasie codziennych nabożeństw o godz. 7.00 i 17.00 oraz w sobotę od 16.30.
• W niedzielę odpustową Parafialna Caritas zachęca do nabycia ciastek domowego wypieku. Składając ofiarę 5 albo 10 zł wspieramy dzieło charytatywne w parafii i składamy cegiełkę na prace konserwatorskie.
• Nasze domy i rodziny odwiedzą p. Kościelny i p. Organista, którzy roznoszą opłatki na wigilijny stół. Przyjęcie ich i złożona z tego tytułu ofiara jest wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę i całoroczną gorliwą posługę w kościele, z której wszyscy korzystamy.
• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na prace konserwatorskie i utrzymanie cmentarza. Można składać indywidualne ofiary w kopertach na ten cel.
• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest „Ola i Jaś”, MGN, nowy Promyczek Dobra. Dla starszych Niedziela i GN w którym: jak zrozumieć, że Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy? i inne ciekawe artykuły”. Zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedzielę po mszy św. o 9.00.
• Próba zespołu Aniołki we wtorek o 16.00, zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po mszy św., DSM w sobotę, chór dorosłych w środę wieczorem, młodzież w piątek wieczorem.
• Dzisiaj o 17.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
• W sobotę 24 listopada jeśli pozwolą warunki atmosferyczne będzie sprzątanie cmentarza od godz. 9.00. Prosimy o pomoc parafian. Trzeba przynieść ze sobą rękawice, widły, łopaty a z każdej wioski postarać się o ciągnik z przyczepą albo wozem. Koszty paliwa zostaną zwrócone. Jeśli ktoś ma coś wartościowego na grobie niech się tym wcześniej zaopiekuje. Robiąc wcześniejsze porządki postarajmy się oddzielać plastik, szkło i śmieci nieorganiczne i wrzucać do kontenerów i worków, chryzantemy składajmy z tyłu cmentarza. Liczymy, że nie zabraknie chętnych do pomocy i będzie reprezentowana każda wioska, aby sprawnie posprzątać cmentarz.