XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017 r.

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem ale czynem”. Wspierajmy ubogich w swoich środowiskach rodzinnych i sąsiedzkich. Nie marnujmy jedzenia, odzieży i innych rzeczy, które można przekazywać ubogim i potrzebującym. Można dzisiaj złożyć do puszki ofiarę na „Fundację Kościół w potrzebie”
• W czwartek wspomnienie św. Klemensa P.M. a w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy. O godz. 16.30 różaniec i msza św. w intencji Róży św. Klemensa, którą prowadzi p. Czesław Płatek i św. Katarzyny, którą prowadzi p. Józefa Żarów. Po mszy św. spotkanie Róży na plebani. Serdecznie zapraszamy.
• W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w naszej Parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Klemensa P.M. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kaznodzieją odpustu będzie ks. dr Bogusław Połeć proboszcz Parafii MB. Nieustającej Pomocy w Mielcu. Skorzystajmy ze spowiedzi św. przed Odpustem w czasie codziennych nabożeństw o godz. 7.00 i 17.00 oraz w sobotę od 16.30.
• Parafialna Caritas zachęca do nabycia ciastek odpustowych domowego wypieku. Składając ofiarę 5 albo 10 zł wspieramy dzieło charytatywne w parafii i składamy cegiełkę na prace konserwatorskie.
• Nasze domy i rodziny odwiedzą p. Kościelny i p. Organista, którzy roznoszą opłatki na wigilijny stół. Przyjęcie ich i złożona z tego tytułu ofiara jest wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę i całoroczną gorliwą posługę w kościele, z której wszyscy korzystamy.
• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na prace konserwatorskie i utrzymanie cmentarza. Można składać indywidualne ofiary w kopertach na ten cel.
• Przy porządkach na cmentarzu zwracajmy uwagę na sortowanie śmieci. Oddzielajmy usuwane kwiaty i umieszczajmy z tyłu cmentarza, osobno składajmy szkło i plastik.
• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci „Ola i Jaś”, MGN, Promyczek Dobra. W GN m.in.: kalendarz ścienny ze św. Józefem oraz ciekawe artykuły. Można kupić album z 10 letniej działalności misyjnej kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie za 20 zł.
• Próba zespołu „Aniołki” we wtorek o 16.00, zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., DSM w sobotę o 9.00, chór dorosłych w środę wieczorem, młodzież w piątek wieczorem. Zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą niedzielę po mszy św. o 9.00. We wtorek o 16.15 zapraszamy chłopców po pierwszej komunii św., którzy chcieliby przygotowywać się do posługi ministranta w naszej parafii.
• W przyszłą niedzielę o 17.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
• Gmina Czermin zaprasza do wzięcia udziału w kursie florystyki i stylizacji paznokci Zapisy w Urzędzie Gminy w Czerminie do dnia 20.11.2017r ., telefonicznie lub osobiście pokój nr 16 .