UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2017 r.

• Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy obchód okresu wielkanocnego. Nabożeństwo majowe o 15.30 w dni powszednie o 17.30.
• Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. W Kawęczynie o 16.00. Postarajmy się w tym dniu uczcić Matkę Bożą swoją obecnością na mszy św.
• W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę święto naszych kochanych mam a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.
• Na Uroczystość Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w latach ubiegłych.
• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na planowane prace remontowe kaplicy cmentarnej i utrzymanie cmentarza. W sobotę 23 czerwca, jeśli nie rozpoczną się prace remontowe będzie msza św. w kaplicy na cmentarzu. Postarajmy się wcześniej uporządkować groby naszych bliskich zmarłych.
• Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., zespół Aniołki we wtorek o 16.00, chór dorosłych w środę, młodzież w piątek wieczorem.
• Polecamy prasę katolicką. Dla dzieci Olę i Jasia, nowy MGN z dodatkiem o Mundialu, Promyczek Dobra. Dla starszych czasopismo Niedziela oraz Gość Niedzielny w którym: ”dokąd zmierz Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i inne ciekawe artykuły .
• Zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedzielę po mszy św. o 9.00 i włączenia się w konkurs plastyczny o Matce Bożej i zbiórkę makulatury na studnie misyjne.
• Dzisiaj o godz. 17.00 zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
• Z mszy św. zamawianych z okazji pogrzebu, w maju, czerwcu i wrześniu zostaną odprawione 3 msze św. gregoriańskie za śp. Wawrzyńca Żarowia.
• W sobotę o godz. 9.00 w katedrze Tarnowskiej biskup Andrzej Jeż udzieli sakramentu kapłaństwa naszym parafianom diakonowi Krzysztofowi Pachowi i diakonowi Arkadiuszowi Pisarczykowi. W sobotę w amfiteatrze w Czerminie o godz. 16.45 przywitanie nowo wyświeconych kapłanów, którzy będą prowadzeni od granicy parafii od strony Trzciany przez Zawadę przez kolumnę strażacką reprezentowaną przez wszystkie jednostki OSP z terenu parafii. Postarajmy się o liczną obecność na trasie przejazdu i w amfiteatrze, aby podziękować Bogu, że po 20 latach od ostatnich prymicji ks. Mirosława Kiliana mamy dwóch neoprezbiterów. Po przywitaniu udamy się w procesji do kościoła gdzie o 17.30 prymicjanci poprowadzą nabożeństwo majowe. W niedzielą o godz. 11.00 msza św. prymicyjna. Kapłani przejdą w procesji od swoich domów na plebanię a następnie do kościoła. Po mszy św. udzielą prymicyjnego błogosławieństwa. W poniedziałek 28 maja o godz. 16.00 odprawią mszą św. w kaplicy w Kawęczynie i udzielą błogosławieństwa. Niech nasza liczna obecność w tym podniosłym wydarzeniu będzie wyrazem podziękowania Bogu za dar dwóch nowych kapłanów. Dekorowanie trasy przejazdu, amfiteatru i stawianie bram rozpocznie się we wtorek po południu i w następne dni. Prosimy o pomoc szczególnie jednostki OSP z terenu Parafii i wszystkich chętnych, którzy są gotowi poświęcić swój czas i siły.