XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018 r.

 W liturgii kościoła w poniedziałek wspomnienie NMP. z Góry Karmel w środę św. Szymona z Lipnicy, o 18.00 msza św. i Nowenna do Matki Bożej.
 W niedzielę o 15.30 różaniec i msza św. w intencji Róży Różańcowej św. Marii Magdaleny, którą prowadzi p. Elżbieta Marek. Po mszy św. spotkanie imieninowe na plebani. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu odpust w parafii Ziempniów.
 Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy na wejście Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki 25 sierpnia. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Można zapisywać się do udziału w pieszej pielgrzymce tarnowskiej.
 Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Oczekujemy na podpisanie umowy z wojewódzkim konserwatorem zbytków w Przemyślu na dotację w wysokości 40 tyś. zł na prace konserwatorskie w kaplicy cmentarnej, bez której nie możemy rozpocząć prac. Na utrzymanie cmentarza ofiarę złożyło 205 rodzin parafii. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Proponujemy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w którym między innymi: „o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa i o szkaplerzu, który towarzyszył do ostatnich chwil papieżowi św. Janowi Pawłowi ”. Dla dzieci jest nowy numer Oli i Jasia, Promyczek Dobra i MGN.
 Zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedzielę po mszy św. o 9.00. Do 20 lipca trwa zbiorka makulatury na studnie misyjne.
 Z intencji zamawianych z okazji pogrzebu zostaną odprawione poza parafią msze św. gregoriańskie : w sierpniu za śp. Alfreda Myjaka i we wrześniu za śp. Władysława Gnidę. Zachęcamy rodzinę i bliskich do uczestnictwa w tym czasie we mszy św. i modlitwie za bliskich zmarłych.