VII NIEDZIELA WIELKANOCY – 28.05.2017 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

• W środę ostatnie nabożeństwo majowe o 17.30 a w czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w niedzielę po mszy św. o 16.00.
• Dzisiaj po mszach świętych dopołudniowych i w przyszłą niedzielę można nabyć znicze, wkłady i stroiki. Są nowe ciekawe wzory. Drobny dochód na cele charytatywne.
• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Wotywa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i o 18.00. W czwartek o 17.00 Godzina Święta w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym i spowiedź św. szczególnie dla dzieci po Pierwszej Komunii św. i w piątek rano od 6.30 i po południu od godz. 17.00. W Pierwszy piątek modlimy się w intencjach misyjnych i zbieramy ofiary na ten cel. W Kawęczynie spowiedź w piątek od 15.15 i msza św. o 16.00.
• W pierwszą sobotę o 7.00 Wotywa o Niepokalanym Sercu MB. Posługa sakramentalna u chorych: ks. Katecheta w środę od 10.00, ks. Proboszcz w piątek od 8.00.
• W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha św. do której przygotowujemy się przez codzienną Nowennę. Kończymy okres wielkanocny, w którym każdy katolik ma obowiązek przystąpić do spowiedzi i komunii św. Jeśli ktoś nie spełnił tego obowiązku niech to uczyni w najbliższym czasie.
• Wójt Gminy Czermin i Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie zapraszają dzisiaj na Dni Czermina od godz. 15.00 na placu amfiteatralnym. W programie występy artystyczne, koncerty i zabawa taneczna.
• Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., zespół Aniołki we wtorek o 16.00, chór dorosłych w środę, młodzież w piątek wieczorem, DSM w sobotę.
• Polecamy prasę katolicką. Dla dzieci Olę i Jasia, Promyczek Dobra, MGN. W GN: „czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy i o przełomie w sprawie objawień w Medjugorje”.
• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, które podejmą się opieki nad dziećmi, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach. Informacje przy ul. Żeromskiego 34 Mielcu.
• Parafia Ducha Świętego w Mielcu zaprasza na Dzień Jedności w sobotę 3 czerwca od godz. 10.00.
• Wójt Gminy w Czerminie informuje, że dnia 31.05.2017 upływa termin płatności za wywóz odpadów komunalnych za II kwartał.