Przyjęli Sakrament Chrztu św.

Przyjęli Sakrament Chrztu św. w 2019 r.

20.01.2019 r.

Aniela Weronika STALA

Szymon MACIEJAK

2.02.2019 r.

Paulina BEMBENEK

17.02.2019 r.

Zuzanna ŁAPA

Kornelia Milena SERAFIN

17.03.2019 r.

Karol KUKLIŃSKI

Oliwier Maciej RYBAK

Julia Laura KOZIOŁ

7.04.2019 r.

Nina Krystyna GUŁA

Maja LISZKA

Piotr LISZKA

Uroczysty Chrzest św. w naszej parafii jest udzielany w III niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10.30 oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

W sobotę przed niedzielę chrzcielną, godzinę przed mszą św. wieczorną, odbywa się w kościele katecheza chrzcielna dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych, a następnie zapisy metrykalne w kancelarii parafialnej.

Konieczny jest akt urodzenia dziecka z USC oraz znajomość danych personalnych rodziców dziecka i rodziców chrzestnych.

Jeżli chrzestni sś z innej parafii wymagane jest zaświadczenie od swojego ks. proboszcza, że mogą być dopuszczeni do godności ojca lub matki chrzestnej.

Rodzice dziecka i rodzice chrzestni powinni przystśpić do sakramentu pokuty, aby w czasie uroczystości przyjąć Komunię św.

Po mszy św. chrzestni, w zakrystii, składają podpisy w księdze ochrzczonych.

Jeżeli rodzice dziecka mieszkają na terenie innej parafii to konieczna jest pisemna zgoda Ks. proboszcza parafii, w której mieszkają rodzice.

W sytuacjach wyjątkowych chrzest św. moąe być udzielony w innym czasie.